VyhledáváníSlib žáků 1. ročníku

V Moravské Třebové se již k tradičním akcím zařadil i slavnostní slib žáků 1. ročníku, který probíhá na náměstí T. G. Masaryka. V letošním roce se dnem D stal pátek 22. září, kdy 124 žáků 1. ročníků jednohlasně proneslo "Tak slibujeme". 

Celý den se nesl ve slavnostní náladě. Do školy se sjeli rodiče, příbuzní a kamarádi, kteří chtěli být při tomto významném kroku v životě žáka vojenské školy. Výjimečnost podtrhla i přítomnost významných hostů. V letošním roce to byl generálporučík Miroslav Žižka – absolvent školy, ředitel odboru vzdělávací politiky Václav Krška, generálmajor Jaromír Šebesta, armádní generál v záloze Jiří Šedivý - také absolvent vojenské školy, za Československou obec legionářskou člena Předsednictva Republikového výboru podplukovník v záloze František Bobek, starosta města Miloš Izák a další významní zástupci útvarů a zařízení AČR. Důležitá byla i účast dalších členů Československé obce legionářské a válečných veteránů.  

V 9:00 hodin začíná pietní akt u památníku v areálu školy. Po jeho skončení se celý průvod přesunul od areálu školy do přilehlé Bránské ulice. S úderem desáté na radničních hodinách začínal samotný slavnostní slib. Jednotlivé čety v čele s bojovým praporem napochodovaly na náměstí, přítomní hosté ve svých projevech povzbuzují žáky. Armádní generál v záloze Jiří Šedivý říká: "Každý si volí svoji cestu. I já stál na stejném místě jako vy a měl vše před sebou."

Velitel školy zdůraznil vážnost slibu: "Jak již bývá tradicí, při příležitosti provedení slavnostního slibu, schází se zde tři generace vojáků, občanů a studentů." Následovalo, to na co všichni čekali -  složení slibu, který žákyně Kristina Vaňková přečetla a všichni sborově pronesli "Tak slibujeme." Zazněla státní hymna a slavnostní pochod s přeletem bojového vrtulníku celou událost ukončil. Tento den je jen první zdolaná překážka v cestě za úspěšným ukončením studia.

text a foto: Lucie Vašáková

Slib žáků 1. ro...
Slib žáků 1. ročníku
Slib žáků 1. ro...
Slib žáků 1. ročníku
Slib žáků 1. ro...
Slib žáků 1. ročníku
Slib žáků 1. ro...
Slib žáků 1. ročníku
Slib žáků 1. ro...
Slib žáků 1. ročníku
Slib žáků 1. ro...
Slib žáků 1. ročníku

PartneřiNavštivte© 2015 Českoslovenká obec legionářská
patka