VyhledáváníKalendář událostí

Flat View
Rok
Měsíční pohled
Měsíc
Weekly View
Týden
Daily View
Dnes
Search
Vyhledat

Pochod po stopách Krále Šumavy (2. ročník)

 
Od: sobota, 27. květen 2017 08:00
Do: sobota, 27. květen 2017 00:00
Autor: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Místo: Stožec (Národní park Šumava)
Kontakt: Br. Mgr. Ivan Novotný - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Poznámky: 

 

Pochod po stopách Krále Šumavy

 

pořádá

Československá obec legionářská, jednota mjr. i. m. Václava Vokurky Boletice

 

Tento pochod je věnován všem, kteří po roce 1948 pomáhali utéct občanům totalitního Československa přes ostře hlídané hranice převážně do svobodného Německa. Převaděčů přes hranice bylo mnoho, někteří jsou již legendou a jiní zase anonymní, ale jejich odvážné činy, které pomohly mnoha lidem, je potřeba si i po šedesáti letech připomínat.

Někteří mohou namítat, že tento pochod není veden přes místa související se státní hranicí, ale nejde o autenticko-historickou rekonstrukci, ale o sportovně outdoorovou akci v krásné a náročné šumavské přírodě.

 

Druhý ročník pochodu proběhne 27. 5. 2017, start a cíl je v obci Stožec v penzionu Pstruh, kde bude pro účastníky pochodu připraveno občerstvení a strava.

 

Více informací o pochodu, jeho trasách, pravidlech a přihlášku nalezente na webových stránkách www.pochod-sumava.cz, novinky lze sledovat i na vlastní facebookové stránce.

 

Zpět Zpět

PartneřiNavštivte© 2015 Českoslovenká obec legionářská
patka