VyhledáváníKalendář událostí

Flat View
Rok
Měsíční pohled
Měsíc
Weekly View
Týden
Daily View
Dnes
Search
Vyhledat

Dětství ve znamení hvězdy

 
Od: úterý, 20. únor 2018 19:00
Do: úterý, 20. únor 2018 20:15
Autor: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Místo: Praha, Heřmanova 6 - Kavárna Liberál
Kontakt: 
Poznámky: 

 

2018-02-20 - Dětství ve znamení hvězdy

 

Petr Ginz, jehož devadesáté výročí narození si v těchto dnech připomínáme, byl výtvarně i literárně mimořádně nadaný chlapec z česko-židovské rodiny, který nepřestal tvořit ani v Terezínském ghettu. Jako šestnáctiletý byl zavražděn v plynové komoře koncentračního tábora Birkenau. Jeho kresba "Pohled z Měsíce na planetu Zemi" se stala symbolem dětských obětí holocaustu. 
Petrova sestra Eva, dnes Chava Pressburger, odešla po válce do Izraele a stala se uznávanou výtvarnicí. Z Petrovy pozůstalosti publikovala knihu "Deník mého bratra" a dobrodružný román "Návštěva z pravěku".

Komponovaný pořad "Dětství pod znamením hvězdy" přibližuje osudy obou sourozenců prostřednictvím jejich vlastních textů a deníkových záznamů, které zazní v podání studentů gymnázia Přírodní škola. O Petru Ginzovi promluví František Tichý, autor knihy "Princ se žlutou hvězdou". Výtvarné dílo Chavy Pressburger představí německá kunsthistorička Ilka Wonschik, jejíž kniha o životě a díle Chavy Pressburger právě vychází česky v nakladatelství Trigon, které celý večer pořádá. Vstup volný.

 

facebook

PartneřiNavštivte© 2015 Českoslovenká obec legionářská
patka