VyhledáváníKalendář událostí

Flat View
Rok
Měsíční pohled
Měsíc
Weekly View
Týden
Daily View
Dnes
Search
Vyhledat

RE:PUBLIKA

 
Od: sobota, 26. květen 2018 08:00
Do: neděle, 17. červen 2018 
Autor: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Místo: Brno, Výstaviště 405/1 - Brněnské výstaviště
Kontakt: 
Poznámky: 

 

2018-05-26 - Re.publika

 

100 let samostatnosti si zaslouží pořádnou oslavu!

V sobotu 26. května se brněnské výstaviště promění v obrovský stroj času a návštěvníky přenese 100 let do minulosti. Až do neděle 17. června zde bude probíhat největší oslava vzniku samostatného Československa. Největší u nás a dost možná i v bývalé habsburské monarchii.

Vydejte se na cestu do minulosti, zažijte prvorepublikový dýchánek, seznamte se se zajímavými osobnostmi, nejlepším českým designem, architekturou a knihami. Vyzkoušejte si sporty v jejich současné i historické podobě, nechte se vyfotit našimi nejlepšími fotografy a užijte si jedinečnou evropskou taneční událost. Prohlédněte si originální archiv vzpomínek složený z vašich fotografií i příběhů, a hledáte-li partnera, seznamte se!

Zkrátka oslavte 100 let republiky s námi.

Festival Re:publika navazuje na jubilejní výstavu konanou z iniciativy prezidenta T. G. Masaryka v Brně v roce 1928. Brno na ní ukázalo, že je tím pravým místem pro velkorysou a bilanční oslavu.

Festival Re:publika připomene vše, co naše republika během sta let zažila. Převratné historické momenty. Nezapomenutelné osobnosti. Slavná vítězství. Užitečné vynálezy. Bezkonkurenční umělecká díla. I vaše osobní příběhy.

Záštitu nad festivalem, který iniciovalo statutární město Brno a jeho primátor, převzal prezident republiky, Ministerstvo kultury ČR, předseda Poslanecké sněmovny, předseda Senátu, hejtman Jihomoravského kraje, Asociace krajů ČR, Svaz měst a obcí, rektoři všech vysokých škol v Brně i brněnský biskup Vojtěch Cikrle. Na Slovensku, v Rakousku i v dalších zemích jej propagujeme přes zastupitelství, Česká centra, partnerská města a agenturu CzechTourism.

facebook

PartneřiNavštivte© 2015 Českoslovenká obec legionářská
patka