Vyhledávání5. - 6. 6. 2019

Nádraží ve Vrútkách je druhou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po městech Slovenské republiky. Široké veřejnosti bude Legiovlak ve Vrútkách přístupný zdarma od středy 5. do pátku 7. června. Ve všední dny od 8 do 18 a o víkendu od 9 do 19 hodin. Ve středu 5. června proběhne mezi desátou a jedenáctou hodinou slavnostní přivítání Legiovlaku. 

Legiovlak se skládá ze 14 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, velitelského, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií. 

Cílem Legiovlaku je zaujmout především nejmladší generaci. Školy proto mohou exkurze svých tříd objednávat na http://legie100.com/legiovlak v kolonce Rezervace prohlídky pro školy. Neobjednaným školním skupinám nelze garantovat možnost komentované prohlídky. 


 LEGIOVLAK A2R Vrutky 1

PartneřiNavštivte© 2015 Českoslovenká obec legionářská
patka