VyhledáváníDne 29. 8. 2020 zasedal nejvyšší orgán Československé obce legionářské – Republikový výbor ČsOL, který je složen z Předsednictva RV ČsOL, ze zvolených zástupců jednotlivých jednot a dalších členů ČsOL. Republikový výbor ČsOL vzal na vědomí informaci br. armádního generála v. v. Emila Bočka o rezignaci na funkci místopředsedy ČsOL a člena výboru Jednoty ČsOL Praha 2 a v rámci svého jednání br. Bočkovi vyslovil poděkování za jeho dosavadní činnost pro ČsOL.

Vážené sestry, vážení bratři, 

v médiích se začala objevovat prohlášení bývalých členů ČsOL, kteří se snaží využít br. armádního generála Emila Bočka k poškození obrazu Československé obce legionářské. Na některá z nich jsme již přímo reagovali, nicméně ČsOL ctí demokratické zásady, na nichž je postavena, a s ohledem na to, že v sobotu 29. 8. 2020 proběhne zasedání našeho nejvyššího orgánu - Republikového výboru ČsOL, všechny palčivé záležitosti, na které mimo jiné reagují média, budou projednány v rámci jeho zasedání a Republikový výbor ČsOL tak bude moci v této věci zaujmout své stanovisko a určit další postup. 

Stanovisko předsednictva Republikového výboru Československé obce legionářské ze dne 9.6.2015 k omluvám brněnským Němcům za odsun.

Tiskové stanovisko ČsOL k informacím v reportáži České televize, odvysílané v neděli 9. února 2014 ve zpravodajském pořadu Události. 

Československá obec legionářská se ohrazuje proti informacím, které padly v reportáži pořadu Události a uvádí k nim následující:

Vážení potomci československých legionářů, vážení příznivci československých legií,

Dovolte nám, abychom se Vám tímto co nejsrdečněji omluvili, za dočasné pozastavení Projektu krev legionáře. Tato skutečnost nás opravdu velice mrzí a to i s ohledem na stoupající zájem o celý projekt a registraci několika stovek potomků po legionářích.

Českého hrdinu mají Poláci za zločince. Jeho pomník rozbouřil Těšínsko. Už několik týdnů vře spor o pomník legionářského generála Josefa Šnejdárka, který legionáři odhalil k výročí vzniku Československa na vrchu Polední u Bystřice. Na pomníku dokonce nedávno přibyl hákový kříž. Přesně takto 20. prosince 2012 informoval zpravodajský portál iDNES o událostech na severu Moravy. Oč jde? Dovolte několik zásadních informací.

PartneřiNavštivte© 2015 Českoslovenká obec legionářská
patka