Odešel válečný veterán kpt. v. v. Pavel Hančák

Ve čtvrtek 18. 6. 2020 zemřel ve věku 95 let válečný veterán druhé světové války, bývalý příslušník 1. československého armádního sboru v SSSR, kapitán ve výslužbě Pavel Hančák. Čest jeho památce. 

Pavel Hanšák se narodil 17. března 1925 v Domanicích na východě Slovenska jako nejstarší ze sedmi dětí smíšené česko-slovenské rodiny. Dobrovolně se přidal k československé armádě generála Ludvíka Svobody, kde byl zařazen jako dělostřelec. V rámci 5. čs. dělostřeleckého pluku v SSSR se vypracoval až do pozice velitele čety. Účastnil se bojů Karpatsko-dukelské operace a konec druhé světové války jej zastihl v Boskovicích. Po válce vstoupil do Sboru národní bezpečnosti, kde vydržel až do ochodu do důchodu. V roce 1955 se oženil a v roce 1960 se mu narodil syn. Většinu života strávil v Karlových Varech, poslední roky v Domově péče o válečné veterány Bílý kříž. 

Poslední rozloučení s Pavlem Hančákem se uskuteční ve čtvrtek 25. 6. 2020 od 11:40 v Ústřední obřadní síni v Praze na Olšanských hřbitovech. 

 

hancak parte