Československá obec legionářská má nové silné partnery

V rámci oslav 100. výročí založení Československé obce legionářské se jejím nejvýznamnějším soukromým partnerem stala Generali Česká pojišťovna a Generali Poisťovňa a protože se v blízké době spojí tyto dvě společnosti v jednu, bude jejich spolupráce s ČsOL opravdu ryze československá. 

Slavnostní akt podpisu smlouvy o dlouhodobé spolupráci svým podpisem stvrdili zástupci všech tří stran dne 3. září 2021 na nádraží Praha-Bubny; a kde jinde by mohla být smlouva podepsána než v unikátním pojízdném muzeu Legiovlak. Právě podpora tohoto projektu je jedním ze stěženích cílů našeho partnerství. To, že je Legiovlak symbolem československého bratrství nemusíme našim čtenářům dlouze vysvětlovat, ale není to zdaleka jediný projekt, který budeme moci v budoucnu i díky podpoře Generali České pojišťovny realizovat. Druhým stěžejním bodem spolupráce v následujících měsících pak bude připomenutí společného působení Čechů a Slováků před 80 lety na území protektorátu ovládaném nacisty, a jejich boj bok po boku proti okupantům naší země. Vždyť také nejslavnější vojenská akce našich parašutistů Josefa Gabčíka a Jana Kubiše měla symbolický rozměr a spojuje naše národy dodnes.

 

"U příležitosti 100. výročí Československé obce legionářské navazujeme spolupráci, která je pro nás v mnoha ohledech inspirativní. Spolku umožní více rozvíjet jeho činnost a s ní spojené ideje, které česká i slovenská veřejnost vnímají velmi pozitivně. Pro Generali Českou pojišťovnu, která vznikla před více než 190 lety, to podnítí nastavení česko-slovenské spolupráce, kterou na konci letošního roku posílíme spojením aktivit naší pojišťovny se slovenskou Poisťovňou Generali."

Roman Juráš, generální ředitel Generali České pojišťovny

"Československé légie sa svojím pôsobením výrazne zasadili za vznik prvej republiky Čechov a Slovákov. Vzájomná blízkosť našich národov je hmatateľná dodnes a vnímame ju aj my v Generali. Je mi cťou, že môžeme podporiť aktivity Československej obce legionárskej pri príležitosti jej okrúhleho jubilea a pomôcť jej tak rozvíjať dôležitý odkaz československej vzájomnosti, ktorý je blízky aj našej spoločnosti."

Juraj Jurčík, generální ředitel Generali Poisťovne

"S pojišťovací skupinou Generali spolupracujeme dlouhodobě, v prostorách jejího sídla v Římě je dokonce umístěna pamětní deska Milana Rastislava Štefánika, proto si velmi ceníme, že i po sto letech si původem italská společnost a českoslovenští legionáři našli cestu ke spolupráci."

Pavel Budinský, předseda Československé obce legionářské

 

Československá ...
Československá obec legionářská má nové silné partnery
Československá ...
Československá obec legionářská má nové silné partnery