Konec druhé světové války si připomněli v Chebu historickou výstavou

Město Cheb ve spolupráci s KVH Ocelová pěst uspořádalo 21. dubna oslavy konce druhé světové války. Členové jednoty ČsOL Strakonice a KVH Čeští lvi České Budějovice o.s. k této příležitosti připravili výstavku výstroje a výzbroje československé obrněné brigády.

 Výstava byla volně přístupná pro veřejnost v průběhu celého dne a pokračovala i v neděli. Zavítaly sem stovky zvědavých návštěvníků. Děti ocenily možnost vyzkoušet si dobovou výstroj a hlavně potěžkat si zbraně, se kterými válčili naši vojáci za 2. sv. války na západní frontě. Na zvídavé otázky celý den odpovídali členové jednotlivých klubů.

Kluby vojenské historie prezentující 1. pěší divizi armády USA se zúčastnily v 10 hodin pietního aktu u pomníku na „Ypsilonce“, ve 12 hodin pak začal hlavní program na chebském náměstí. Odehrál se v režii vojensko-historických klubů, jejichž členové napodobili historické události konce 2. světové války v Chebu včetně toho, že ve 14 hodin „přijel“ na náměstí kombinovaný oddíl československé obrněné brigády a došlo k předání správy města do rukou jejího velitele tak, jako tomu bylo v roce 1945. Na chebské náměstí se přišlo na tuto zdařilou akci podívat přes deset tisíc diváků.


Text a foto: Radek Marcín, místopředseda Jednoty ČsOL Strakonice

Více na:

reportáž ČRO

http://www.rozhlas.cz/kv/zpravodajstvi/_zprava/1049760

reportáž v regionálním TV vysílání

http://www.youtube.com/watch?v=Un0daptM_Ns

reportáž místního kameramana

http://www.youtube.com/watch?v=Z1zrI_JKyN0&feature=related