Také v Ústí nad Labem oslavili 67. výročí ukončení 2. světové války

Dne 7. května se konal na počest 67. výročí ukončení 2. světové války pietní akt u pomníku Osvobození v Městských sadech v Ústí nad Labem. Organizátorem a garantem byl Krajský úřad Ústeckého kraje za pomoci KVV.


Kladení věnců se zúčastnili senátor Jaroslav Doubrava, poslanec Jan Kubata, hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová, zástupce generálního konzula Ruské federace v K. Varech, zástupce velvyslanectví Francie v Praze, zástupci místní samosprávy, společenských organizací a veřejnosti. Československou obec legionářskou zde zastupovali 1. místopředseda Jindřicha Sitta spolu s předsedou Jednoty ČsOL Ústí nad Labem Jaroslavem Novákem.


Pietního aktu se zúčastnili osobně váleční veteráni – účastníci 2. světové války z celého Ústeckého kraje za doprovodu rodinných příslušníků a terénních pracovníků projektu Péče o válečné veterány. Společenské setkání vyvrcholilo odpoledne na krajském úřadu předáním ocenění některým členům Jednoty ČsOL Ústí n. L. z rukou 1. místopředsedy ČsOL Jindřicha Sitty a také malým občerstvením.
Text: Jaroslav Novák, foto: Zdeňka Hofmanová