Druhý Vojenský pochod Brno pod patronací ČsOL vytváří novou tradici

Pod patronací Československé obce legionářské, konkrétně jihomoravské krajské jednoty, se 12. května letošního roku u příležitosti 67. výročí ukončení 2. světové války v Evropě uskutečnil již druhý Vojenský pochod Brno.

 Dalšími patrony pochodu, který pořádá Sdružení absolventů vojenských škol, byly 53. brigáda průzkumu a EB Opava, 102. průzkumný prapor Prostějov a Univerzita obrany Brno. Záštitu nad akcí převzal 1. zástupce náčelníka GŠ AČR generálmajor  Miroslav Žižka.

Délka pochodu byla stanovena na 32 km v kategorii FUN a na 40 km v kategorii SPORT. Startovalo se 12. května v 8.00 hod. u rybníka Olšovec v obci Jedovnice. Pochodová trasa vedla nádhernou a malebnou oblastí a okolím Moravského krasu. Účastníci, kteří již na akci přijeli den předtím a zůstávali až do neděle, využili dalších možností, které poskytl areál kempu – sledovali hokejové přenosy naší reprezentace na MS a každý den byl pro ně připraven společenský večer.


Každý účastník pochodu byl odměněn hodnotnou pamětní medailí, stužkou a diplomem. Ubytování bylo zajištěno v kempu přímo u startu nebo v ubytovnách a hotelech v okolí. Pochodu se tradičně účastnili i členové sdružení válečných veteránů ze zahraničí, a to z Polska, Slovenska a Rakouska. Příští rok se pochod bude konat 11. 5. 2013, takže si lze toto datum již dnes poznačit do diáře a přijet sem šlapat svoje kilometry do ligy.

Text a foto: Karel Černoch