Střelci vzdali hold Marii Ljalkové

V areálu střelnice AWIW v Brně se 6. října 2012 konal již IV. ročník střeleckého poháru Memoriál Marie Ljalkové ve střelbě jednotlivců a současně proběhla i soutěž družstev v „Memoriálu padlých hrdinů za svobodu republiky a demokracii“.

 Součástí akce byla návštěva muzejní části střelnice, kterou využila řada hostů, kteří si sem přišli vychutnat pohodovou atmosférou, setkat se s přáteli a pietní vzpomínkou uctít bojovníky od Dukly, zvláště pak Marii Ljalkovou minutou ticha a kyticí u jejího obrazu. Akce byla organizovaná Československou obcí legionářskou a její jednotou Jihomoravský kraj. Akci za hlavního přispění ČsOL, Ministerstva obrany ČR podpořila i řada partnerů formou darů a cen do soutěží.

Jednalo se o čtvrtý ročník soutěže, v tomto roce opět s mezinárodní účastí, tentokráte z Polska, z Krakovské oblasti. Soutěž proběhla ve sportovním, pracovním a společenském duchu zároveň. Akce letos poprvé bohužel nemohla být podpořena osobní účastí Marie Ljalkové kvůli jejímu skonu v loňském roce, ale všichni zúčastnění jí vzdali holt a slávu.

Putovní pohár byl předán do rukou nejlepšího z nejlepších, kterým byl Bogdan Gajda, který nastřílel 93 bodů ze sta. Soutěž družstev vyhráli liberečtí veteráni. V soutěži družstev rovněž zabojovalo družstvo Vojenské policie Brno a reprezentanti z Univerzity obrany, kteří skončili v této kategorii třetí. Vítězové byli za své výkony bohatě odměněni, ostatní také neodešli s prázdnou. Všichni minimálně s nevšedním zážitkem z prostředí a klubovny sdružení moravských střelců.


Akce se účastnilo celkem 32 střelců v soutěži jednotlivců a 10 družstev včetně družstva z Polska. Celkem navštívilo střelnici více než 60 veteránů a sympatizantů, někteří i s dětmi. Příští ročník se uskuteční (doufejme) tradičně první sobotu v říjnu.

Připravil: Ing. Karel Černoch, předseda JMK jednoty ČsOL