Výstava "Velká válka" v Hodoníně

Spolu s bratry z hodonínské jednoty Československé obce legionářské byla zahájena ve čtvrtek 6. března 2014 výstava Velká válka v Masarykově muzeu v Hodoníně. Návštěvníci mohou na výstavě zhlédnout originální legionářské stejnokroje a součástky výstroje, množství zbraní a další artefakty. Není opomenuta ani druhá strana, vojsko Rakouska-uherska, a pro znázornění zákopového života slouží dioráma zákopu v životní velikosti.

Výstava je první akcí projektu Velká válka v Hodoníně, která je prezentována široké veřejnosti. Kromě Československé obce legionářské na tomto projektu participuje množství dalších organizací a institucí – Masarykovo muzeum v Hodoníně, Státní okresní archiv Hodonín, Město Hodonín, Dům kultury Hodonín a další. Kromě výstav chystáme celou řadu dalších akcí, které se ponesou v duchu legionářských tradic a projektu LEGIE 100 (bojové ukázky, přednášky, muzejní noci, a to vše nejen v Hodoníně).

Doufáme, že se výstava u návštěvníků setká s kladnými ohlasy,byť se jedná o úvod celé série akcí, do jehož obsahu se nedalo vložit vše, co bychom si představovali. V příštích letech však budou následovat další výstavy, které již hlouběji zpracují konkrétní témata, například čs. legie v Rusku, Francii či Itálii.

Výstava trvá do 18. května; navštívit ji lze v březnu od pondělí do pátku od 8 do 12 hodin a od 13 do 16:30 a rovněž v neděli od 13 do 17 hodin. V dubnu a květnu nebude výstava přístupná v pondělí, zato bude ke zhlédnutí v sobotu i v neděli od 13 do 18 hodin.

Za Jednotu ČSOL v Hodoníně Lukáš Lexa

Výstava "Velká ...
Výstava
Výstava "Velká ...
Výstava
Výstava "Velká ...
Výstava
Výstava "Velká ...
Výstava
Výstava "Velká ...
Výstava
Výstava "Velká ...
Výstava
Výstava "Velká ...
Výstava