Novinky Muzea československých legií: přednášky, filmové projekce, výstava

S počátkem letních prázdnin přichází také Muzeum československých legií, které Československá obec legionářská provozuje na adrese svého sídla (Sokolská 33, Praha 2), s několika novinkami. Pravidelná otevírací doba úterý - pátek, od 9:00 do 18:00 hodin, se nyní rozšiřuje i o víkendy, kdy bude otevřeno od 10:00 do 18:00. Pondělky zůstávají zavřené, jako u většiny muzeí. Víkendovou otevírací dobou chceme vyjít vstříct těm, kteří naše muzeum nemohou navštívit v pracovních dnech. 

Další novinkou je zahájení vlastního kulturního a vzdělávacího programu muzea formou pravidelných filmových projekcí a přednášek. Každý čtvrtek, počínaje 9. červencem, lze zhlédnout tematický film nebo vyslechnou historickou přednášku. Program se bude primárně zaměřovat na dějiny československého prvního a druhého odboje, případně obecně první a druhou světovou válkou. 

Vstup na přednášky i projekce je zdarma,stejně jako vstup do muzea samotného. S ohledem na omezené kapacity muzejního kinosálu je však nutná rezervace míst na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo na telefonu 734 315 642, případně prostřednictvím událostí na Facebooku Muzea československých legií. Děkujeme za pochopení. 

Od začátku července je na chodbách muzea také k vidění nová výstava grafik legionáře Otty Matouška nazvaná "Kresby z koncentráku". Jak název napovídá, ilustruje Matouškovu osobní zkušenost s vězněním v nacistických koncentračních táborech a doplňuje ji i o příběhy dalších bývalých legionářů, kteří koncentráky prošli. 

 

2020 07 MUZEUM

Červencový přehled přednášek a projekcí Muzea československých legií.