Kalendář událostí

Oslavy Dne ozbrojených sil na Pražském hradě

 
Od: středa, 26. červen 2019 10:00
Do: středa, 26. červen 2019 17:00
Autor: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Místo: Praha, Hradčany - Pražský hrad (III. nádvoří)
Kontakt: Kpt. Jiří Havel - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; 973 209 337; 702 000 634
Poznámky: 

 

Ve středu 26. června 2019 pořádá Hradní stráž na Pražském hradě při příležitosti oslav Dne ozbrojených sil následující akce pro veřejnost. V době od 10.00 do 16.00 hodin se v západní části III. nádvoří Pražského hradu uskuteční expozice současných i historických motocyklů Hradní stráže, které jsou zapůjčené ze soukromé sbírky Pavla Krotila. V době od 13.30 do 14.45 hodin se na III. nádvoří Pražského hradu bude konat přehlídkové vystoupení Hradní stráže a koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR.

Vojáci předvedou choreografii, jak synchronizovaně se pohybujících motocyklistů, tak i pochodující jednotky ve slavnostních uniformách. K vidění budou propracované cviky s puškou, které se nacvičují právě pro tuto příležitost, ale i pochod jednotky včetně cviků, které jsou součástí ceremoniálů uvítání oficiálních státních hostů na Pražském hradě. Jednotka je doplněna trojicí jezdců v historizujících stejnokrojích přivážející historickou standartu prezidenta republiky na koních z Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem. Následovat bude vystoupení Hudby Hradní stráže a Policie ČR, která zabezpečuje hudební produkci nejenom při oficiálních státních aktech.