• Domů
  • Kalendář akcí
  • Slavnostní nástup příslušníků AČR po návratu z mezinárodního nasazení v Litvě

Kalendář událostí

Slavnostní nástup příslušníků AČR po návratu z mezinárodního nasazení v Litvě

 
Od: pátek, 23. srpen 2019 12:00
Do: pátek, 23. srpen 2019 
Autor: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Místo: Praha, U Památníku 1900 - Národní památník na Vítkově (Čestný dvůr)
Kontakt: Plk. Magdalena Dvořáková - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; 973 216 042; 725 844 517
Poznámky: 

 

V pátek 23. srpna 2019 se od 12.00 hodin na Čestném dvoře Národního památníku na Vítkově uskuteční slavnostní nástup příslušníků AČR po návratu z mezinárodního nasazení v Litvě. Ceremoniálu se zúčastní náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata, náměstek pro řízení sekce dozoru a kontroly Ministerstva obrany Antonín Rada, velvyslanec Litevské republiky v ČR Edvilas Raudonikis, velvyslanec ČR v Litevské republice Vít Korselt a další hosté. Medaile Za službu v zahraničí převezmou příslušníci mechanizované roty, kteří působili v sestavě bojového uskupení vedeného Německem na území Litvy v rámci alianční předsunuté přítomnosti eFP (Enhanced Forward Presence). Jádro jednotky tvořili vojáci žateckého 41. mechanizovaného praporu. Vybraným vojákům budou uděleny Záslužné kříže ministra obrany ČR, Čestné odznaky AČR Za zásluhy a věcné dary.

Rotní úkolové uskupení ukončilo po roce na území Litvy svoji činnost. Od 1. srpna 2019 působí v Pobaltí téměř třicetičlenná jednotka specialistů průzkumu a elektronického boje. Svoji činnost ukončí v srpnu 2020.