Kalendář událostí

Flat View
Rok
Měsíční pohled
Měsíc
Weekly View
Týden
Daily View
Dnes
Search
Vyhledat

14. memoriál hrdiny SSSR generála Josefa Buršíka

 
Od: sobota, 7. září 2019 09:00
Do: sobota, 7. září 2019 20:00
Autor: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Místo: Postřekov
Kontakt: Br. Radek Říha - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; 733 328 065
Poznámky: 

 

Obec Postřekov, 1. tanková rota Aktivní zálohy AČR "Československých legií" (Aktivní záloha 73. tankového praporu Přáslavice) a Československá obec legionářská - jednota Rokycany srdečně zvou na odhalení pamětní desky legionářů Postřekova dne 7. září 2019. Akce začne v 9:30 pietním aktem u pomníku generála Josefa Buršíka. Následně bude položena kytice také u pomníku místního učitele Jana Čápa, od jehož tragické smrti uplyne 75 let. Poté se všichni přesunou na obecní úřad, kde dojde k odhalení pamětní desky, kterou pro obec zajistila Československá obec legionářská. Pro zájemce bude také otevřena Síň tradic 1. tankové roty. Členové ČsOL pak mají dále na programu střelecký memoriál na střelnici nad obcí.

 

14. memoriál hrdiny SSSR Generála Josefa Buršíka

 

Soutěž je tradičně pořádaná na počest postřekovského rodáka Josefa Buršíka a zúčastnit se jí mohou všichni příslušníci 1. tankové roty AZ AČR (platí i pro zájemce ze 73. tpr. Přáslavice) a členové ČSOL. Potvrzení účasti je nutné do do 30. srpna svým velitelům čet, případně telefonicky Radku Říhovi na číslo 733 328 065 (nebo na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), z důvodu zajištění stravy a munice. Ubytování účastníků je možné ve vlastních stanech nebo vozidlech přímo na střelnici, takže lze přijet klidně na celý víkend. Něco k pití a jídlu bude během i po soutěži zajištěno (v pátek, případně v neděli je stravování ve vlastní režii).

 

facebook