Kalendář událostí

Přednáška "Československé legie - kolébka našeho letectva"

 
Od: sobota, 26. říjen 2019 14:00
Do: sobota, 26. říjen 2019 16:00
Autor: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Místo: Sendražice, Hlavní 24 - Muzeum československé armády
Kontakt: Martin Marek - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Poznámky: 

 

Vše má svůj počátek. Stejně tak české, respektive československé letectví. Ještě než naše "moře" nad hlavami opanovaly Migy a Súčka, patřilo jiným mužům v úplně jiných strojích.

Přednáška soukromého historika Martina Marka Vás zavede do doby, "kdy to" všechno začalo. Seznámí Vás s příčinami vypuknutí velkého válečného konfliktu v úvodu dvacátého století, českou stopou při atentátu na Rakousko-Uherského následníka trůnu, vznikem dobrovolnických jednotek, jejich bojovou cestou, a především okamžiky i osobnostmi, které stály u toho, když "Lev" získal svoje křídla. Dozvíte se o pohnutém osudu hlavních aktérů. Jaké stroje řídily ruce našich legionářů. Kdy vznikla úplně první československá letecká jednotka. Co pojilo hlavní osobu ČS letectví s naší populární herečkou. A proč jsme díky legionářům nakonec měli leteckého maršála britské RAF. Mnoho detailů širší veřejnost nezná. Vy však dostanete možnost se vše dozvědět.

 

facebook