Kalendář událostí

Muži od Dunkerque - 28. říjen 1944

 
Od: pondělí, 28. říjen 2019 09:30
Do: pondělí, 28. říjen 2019 14:00
Autor: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Místo: Milovice
Kontakt: Br. Miloš Borovička - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Poznámky: 

 

28. října 1944 se vojáci Československé samostatné obrněné brigády obléhající severofrancouzský přístav Dunkerque vydali k útoku. Jak jinak Němcům připomenout, že země, kterou již pět let okupují stále žije v srdcích odhodlaných vlastenců? Útok našich vojáků byl velmi úspěšný a zcela zničil německý prapor "Walter", který hájil jeden z prostorů, kam útok směřoval, zajal přes 370 německých vojáků, včetně šesti důstojníků, padlých na německé straně bylo kolem stovky. Životem zaplatilo 19 československých vojáků.

75. výročí bojů u Dunkerque si připomeneme 28. října v areálu bývalého muničního skladu "Kozí Hřbet" nedaleko Milovic. Rota Nazdar spolu se spřátelenými kluby vojenské historie vybudují polní postavení československých vojáků a věrně ztvární frontový život našich předků, kterým se bojiště u Dunkerque stalo na osm měsíců místem, kde mohli okupantům vrátit pětiletý útisk své vlasti. Partnerem akce je Československá obec legionářská. 

 

facebook