Kalendář událostí

Slavnostní vyřazení vojenský absolventů Univerzity obrany

 
Od: čtvrtek, 29. červenec 2021 08:30
Do: čtvrtek, 29. červenec 2021 10:00
Autor: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Místo: Brno, náměstí Svobody
Kontakt: Vladimír Šidla - 602 695 153; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Poznámky: 

 

Ve čtvrtek 29. července 2021 v 8.30 hodin se uskuteční na náměstí Svobody v Brně slavnostní vyřazení letošních absolventů vojenského studia Univerzity obrany. Slavnostnímu aktu ukončení prezenčního studia 150 absolventů jediné české vojenské vysoké školy budou přítomni představitelé Ministerstva obrany ČR a Armády ČR v čele s 1. zástupcem náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíkem Jaromírem Zůnou, velitelé vojenských útvarů a zařízení Armády ČR, představitelé státní správy a místní samosprávy, rektoři vysokých škol, zástupci spolupracujících organizací, partnerských spolků a veteránských organizací a rodiče a známí absolventů. Slavnostní akt vyřazení se uskuteční, po roční přestávce způsobené pandemií koronaviru, opět na centrálním náměstí jihomoravské metropole.

Všichni absolventi budou symbolicky vyřazeni prostřednictvím jednoho z nejlepších absolventů Univerzity obrany poručice Natálie Hanákové, kterou rektorka-velitelka UO brigádní generálka Zuzana Kročová "pasuje" univerzitním mečem před bojovým praporem školy. Nejlepší absolventi obdrží věcné dary ministra obrany ČR, plaketu náčelníka GŠ AČR a finanční odměnu rektorky-velitelky Univerzity obrany. Na začátku slavnostního aktu se uskuteční v 8.30 hodin nad náměstím Svobody tradiční průlet formace vrtulníků z 22. základny vrtulníkového letectva z Náměště nad Oslavou a v závěru ceremoniálu v cca 9.30 hodin průlet formace stíhacích letounů JAS-39 Gripen z 21. základny taktického letectva v Čáslavi. Průlety obou formací se uskuteční ve směru od Zábrdovic směrem na Špilberk. Vyřazení bude ukončeno slavnostním pochodem absolventů. Vrcholný okamžik v začínající kariéře vojenského profesionála potvrdí absolventi sborovým zvoláním "Sloužíme vlasti" a vyhozením vojenských čepic do vzduchu.