Legiovlak v Berouně

7. - 12. 4. 2016

Nádraží v Berouně bude čtvrtou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po krajských a okresních městech České republiky. Zpřístupění Legiovlaku se uskuteční ve čtvrtek 7. dubna v 10 hodin za přítomnosti četných vzácných hostů. Široké veřejnosti bude Legiovlak v Berouně přístupný zdarma každý den až do úterý 12. dubna. Ve všední dny od 8 do 18 a o víkendu od 9 do 19 hodin.

Vlastní body - Beroun

 Klikněte na mapu a zjistíte, kde Legiovlak stojí

Legiovlak se skládá z 12 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií. 

Cílem Legiovlaku je zaujmout především nejmladší generaci, a proto byly na Berounsku osloveny základní a střední školy, které mohou exkurze svých tříd nahlašovat na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo na tel.: 734 315 642Neobjednaným školním skupinám nemůžeme garantovat možnost komentované prohlídky. 


 LEGIOVLAK A3 Beroun

 

 

17:00 hod -