VyhledáváníKalendář událostí

Flat View
Rok
Měsíční pohled
Měsíc
Weekly View
Týden
Daily View
Dnes
Search
Vyhledat

Přednáška "Pomníky Velké války"

 
Od: čtvrtek, 20. únor 2020 16:30
Do: čtvrtek, 20. únor 2020 
Autor: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Místo: Jindřichův Hradec, U Knihovny 1173 - Městská knihovna Jindřichův Hradec
Kontakt: Ses. Marcela Ludvíková - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Poznámky: 

 

Ve čtvrtek 20. 2. 2020 od 16:30 hod, se v poslechovém sále Městské knihovny v Jindřichově Hradci uskuteční přednáška Jakuba Drozda na téma "Pomníky Velké války na jihu Čech". 

Odborný pracovník Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Českých Budějovicích Jakub Drozda promluví o osudech pomníků obětem první světové války na území Jihočeského kraje.

Zároveň si ještě do konce února můžete v Knihovně prohlédnout stejnojmennou výstavu, která vznikla v souvislosti s oslavami významných výročí roku 2018 spojených s českou státností. Výstava představuje typologii, ikonografii a osudy pomníků obětem první světové války na území Jihočeského kraje. Autoři výstavy připomínají i frontové příběhy některých vojáků, rozdíly v utváření poválečné kolektivní paměti v česko- a německojazyčných oblastech či spory o ideovou náplň pomníků mezi konzervativně cítícími venkovany a republikánskými pokrokáři.

 

2020 02 20 Pomníky Velké války

PartneřiNavštivte© 2015 Českoslovenká obec legionářská
patka