Kalendář událostí

Pochod "Mobilisace 1938"

 
Od: sobota, 21. září 2019 07:00
Do: sobota, 21. září 2019 18:00
Autor: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Místo: Holýšov
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Poznámky: 

 

4. ročník pochodu k 81. výročí Mobilisace Československé branné moci, který se bude opět konat v blízkosti prvorepublikového opevnění nedaleko Plzně. A rovněž v den, kdy bude probíhat akce "Světla nad bunkry". 

Startovné: 600,- Kč
Trasy pochodu: 20 km, 10 km
Ocenění: Pamětní medaile a certifikát

 

2019 09 21 Pochod Mobilisace 1938

 

facebook

 

POZVÁNKA POŘADATELE: 

 

V září pořádáme v Holýšově 4. ročník projektu s názvem MOBILISACE 1938. Projekt je koncipován na dvou hlavních osách, které se vzájemně prolínají. Jednu tvoří samotný pochod MOBILISACE 1938, který vychází z historických událostí roku 1938 a koná se v autentickém historickém prostoru lehkého opevnění tzv. Plzeňské čáry a druhou je prezentace Aktivní zálohy AČR na veřejnosti. V letošním ročníku bude program pochodu rozšířen o kluby vojenské historie, které budou tvořit kombinovaný oddíl SOS, doplněný replikou obrněného automobilu vz. 30 a plně vybavenými pevnostními objekty vz. 37 a 36.  AZ AČR bude  zastoupena kombinovaným oddílem z několika rot AZ, doplněna protiletadlovým kompletem PLDvK 53/59 Ještěrka. Současně bude AZ AČR provozovat vzduchovkovou střelnici a informační kiosek AZ AČR pro veřejnost při realizaci projektu Podpora rovných příležitostí žen a mužů v ozbrojených silách. Prostřednictvím obrněného transportéru OT-64, bude zajištěna rotace personálu mezi stanovišti na trasách pochodu. Příslušníci AZ 142. praporu oprav Klatovy se akce budou účastnit společně s vyprošťovacím automobilem Tatra 815 8x8 V7 pro vyprošťování obrněných vozidel Pandur.

Nad samotným pochodem převzala záštitu předsedkyně výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR paní Mgr. Jana Černochová. Pochod bude zahájen slavnostním nástupem. 

 

rtm. v.z. Cingroš Miroslav, AZ 22. zVrL Náměšť n/O

spolek MOBILISACE 1938