• Domů
  • Kalendář akcí
  • Konference "The Frustrated Peace? The Versailles Treaty and its Political, Social and Economic Impact on Europe"

Kalendář událostí

Konference "The Frustrated Peace? The Versailles Treaty and its Political, Social and Economic Impact on Europe"

 
Od: čtvrtek, 26. září 2019 09:00
Do: pátek, 27. září 2019 17:00
Autor: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Místo: Praha, Loretánské náměstí 5 - Ministerstvo zahraničních věcí ČR (Velký sál Černínského paláce)
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Poznámky: 

 

Vědeckou konferenci s názvem "The Frustrated Peace? The Versailles Treaty and its Political, Social and Economic Impact on Europe" pořádá Ústav světových dějin FF UK a Historický ústav AV ČR ve dnech 26. a 27. září 2019 v Černínském paláci. Jejím cílem bude představit nové pohledy na význam smlouvy, která měla zásadní vliv na poválečné uspořádání Evropy a světa.

Přední odborníci z České republiky, Lotyšska, Německa, Polska, Rakouska, Rumunska, Ruska, Slovenska, Slovinska, USA a Velké Británie se během konference zaměří na důsledky Versailleské smlouvy, která ovlivňovala různé části světa mnoho let po jejím uzavření v roce 1919. Jednotlivé příspěvky představí problematiku z politického, sociálního i ekonomického hlediska. Široký tematický rozsah příspěvků nabídne odpovědi například na to, jaký dopad měla mírová smlouva na poválečné mezinárodní vztahy a kolonialismus či jakým způsobem ovlivnila stabilitu konkrétních států, které se v kontextu nově uspořádaného světa snažily samy sebe znovu definovat.

Celý program proběhne pod záštitou ministra zahraničních věcí ČR Tomáše Petříčka a předsedkyně Akademie věd ČR prof. Evy Zažímalové. Příspěvky budou proneseny v anglickém a německém jazyce, tlumočení nebude zajištěno. Zájemci se mohou registrovat do 18. září na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

2019 09 26 The Frustraced Peace