Akce - Legiovlak - 2013

30duben
Program akce

Československá obec legionářská, Nadační fond Legie 100 a BVV, a. s. si Vás dovolují pozvat u příležitosti blížícího se stého výročí vzniku československých zahraničních vojenských jednotek ve Francii, Itálii a Rusku na prezentaci projektu Legie 100 která se koná pod záštitou ministra obrany ČR Ing. Vlastimila Picka ve dnech 22. 5. - 26. 5. 2013 na volné ploše M brněnského výstaviště.

Zobrazit více
17květen
Legiovlak již míří na IDET do Brna!

Je pátek 17. května sedm hodin ráno. V Depu kolejových vozidel v Plzni je nebývale rušno. Do zadní části depa směřuje první náklaďák, po chvíli se ze zatáčky vynoří velký tahač s návěsem. Ano, jsme zde správně – v depu právě začíná nakládka prvního železničního vagonu, který bude součástí repliky legionářského vlaku v expozici ČsOL na letošním Mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET, který v Brně začíná již ve středu příští týden.

Zobrazit více
21květen
Přípravy na IDET a VYSTECFEST vrcholí

20.5.2013


7:00 - před budovou České televize v Brně se scházejí členové ČsOL , aby v Dobrém ránu prezentovali projekt LEGIE 100 a pozvali na prezentaci Legiovlaku na IDETu a VYSTECFESTu.

Zobrazit více
22květen
Také náčelník Generálního štábu OS SR obdivoval repliky prvních vagonů legionářského vlaku

Závěr prvního dne veletrhu IDET v Brně patřil v expozici ČsOL dalším návštěvám. Mezi jinými to byl především náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Slovenské republiky generálporučík Peter Vojtek.

Zobrazit více
22květen
Expozice ČsOL na IDETu přivítala ministra obrany

V odpoledních hodinách prvního dne Mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET v Brně zavítala do expozice ČsOL vzácná návštěva. S prezentací projektu Legie 100 a především s prvními rekonstruovanými vagony budoucí repliky legionářského vlaku se sem přišel seznámit ministr obrany České republiky Vlastimil Picek. Právě on převzal osobní záštitu nad prezentací projektu Legie 100 na veletrhu IDET a nyní se mohl na vlastní oči přesvědčit, co se zejména při výrobě replik vagonů legiovlaku podařilo v neuvěřitelně krátké době udělat.

Zobrazit více
22květen
Prezentace projektu Legie na veletrhu IDET v Brně byla úspěšně zahájena!

Nástupem realizačního týmu zahájila Československá obec legionářská prezentaci projektu Legie 100 na volné ploše brněnského výstaviště v rámci Mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET 2013.

Zobrazit více
22květen
IDET v Brně vás zve! Nabízíme volná místa v autobuse z Prahy!

Ve středu 22. května 2013 byl oficiálně odstartován další roční Mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET v Brně a současně s ním zde Československá obec legionářská zahájila prezentaci projektu Legie 100 a samozřejmě představila prvním návštěvníkům její nejatraktivnější část – repliku několika vagonů legionářského vlaku.

Zobrazit více
24květen
IDET 2013, den druhý: Zájem o expozici ČsOL předčil všechna očekávání!

Expozice ČsOL na Mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET v Brně se ve čtvrtek 23. května, tedy v druhý den jeho konání, těšila mimořádnému zájmu návštěvníků.

Zobrazit více