26 květen

Den otevřených dveří 14. pluku logistické podpory a Správy letiště

MístoPardubice
Datum a čas11:00

V pátek 26. května se v době od 8.00 do 11.00 hodin v areálu kasáren Letiště Pardubice uskuteční tradiční Den otevřených dveří 14. pluku logistické podpory a Správy letiště.

Akce se uskuteční ve spolupráci s ostatními útvary Armády České republiky, Policií České republiky, Vězeňskou službou České republiky a Centrem leteckého výcviku Pardubice. K vidění budou statické i dynamické ukázky letecké techniky, pozemní techniky, kynologická ukázka Vězeňské služby a instruktáž v poskytování první pomoci. Chybět nebude ani překážková dráha, kvíz v rámci projektu POKOS a další soutěže o zajímavé ceny. Velkými lákadly budou tank T-72, bojové vozidlo pěchoty, prezentace současných i historických ručních zbraní, střelba ze vzduchovky a laserová střelnice.

Pro zájemce o službu v armádě, její aktivní záloze a studium na vojenských školách budou přítomni zástupci rekrutačního pracoviště, Univerzity obrany Brno a příslušníci aktivní zálohy. Nově se akce zúčastní také zástupci pražského Komunitního centra pro válečné veterány.

Doprava na letiště je možná autobusy MHD č. 8, v případě přepravy vlastními autobusy bude umožněno parkování v areálu letiště.