14 září

Den otevřených dveří hangáru letiště na Točné

MístoPraha 12-Točná - Letiště Točná
Datum a čas13:00-18:00

Každou druhou sobotu v měsíci (březen až prosinec) pořádá Letiště Točná dny otevřených dveří hangáru, kdy mohou návštěvníci vidět rozsáhlou expozici s letuschopnými exponáty. Vstup je zdarma a v rámci dnů otevřených dveří je možné si zakoupit upomínkové předměty. Den otevřených dveří zabezpečují majitelé letadel, které hangárují u nás na letišti, piloti a členové letecké komunity Točné.

V případě příznivého počasí mohou návštěvníci vidět unikátní historické originály za letu. Zároveň se organizátoři snaží každý DOD ozvláštňovat návštěvami dalších historických letadel ze spřátelených spolků a letišť.

Organizátoři prosí návštěvníky, aby omezili příjezd auty, případně neparkovali na příjezdových komunikacích k letišti, pouze na krajnici aby zůstaly cesty průjezdné. Tyto komunikace jsou jediným přístupem pro IZS. Pro cestu na/z letiště kromě auta lze využít:

  • 1) Uber, Bolt či jiný druh taxi služby
  • 2) Autobus z Cholupic (Zastávka bus „Zálužická“ – 277, 341) či Komořan (Zastávka Bus „Komořany“ – 139, 117, 165) a dojít pěšky ze zastávky dle map