3 červen

Dětský den s AČR a složkami IZS

MístoČeské Budějovice, Husova třída 523 - Výstaviště České Budějovice
Datum a čas03.06. - 04.06.2022

2022

www.csol.cz/images/Kalendar/2022/2022-06-03_-_Dětský_den_s_AČR_a_složkami_IZS.jpg

 

Ve dnech 3. a 4. června 2022 se od 9.00 do 17.00 hodin v areálu výstaviště v Českých Budějovicích uskuteční třetí ročník dvoudenní akce Dětský den s Armádou České republiky a složkami IZS na výstavišti. Pátečního zahájení se zúčastní nový ředitel Krajského vojenského velitelství České Budějovice plukovník Jiří Tršo, který se spolu s odcházejícím ředitelem plukovníkem Aloisem Urbanem setká s veliteli zúčastněných vojenských útvarů a složek IZS v nově rekonstruovaném Národním pavilonu Z.

K vidění bude přes 30 kusů vojenské techniky od všech útvarů Jihočeského kraje, včetně hostujícího13. dělostřeleckého pluku z Jinců se samohybnou houfnicí DANA. Návštěvníci se při prezentaci armády a složek IZS mohou těšit nejen na statické i dynamické ukázky, ale v nově rekonstruovaném Národním pavilonu Z také na výstavu fotografií ze zahraničních misí Ten druhý život, dále ukázku historického vojenského ležení z konce 1. světové války a vystoupení žesťového kvintetu Vojenské hudby. Zástupci odboru komunikace Ministerstva obrany představí vzdělávací projekt Příprava občanů k obraně státu (POKOS), v rámci kterého jsou pro všechny věkové kategorie připraveny soutěže o armádní odměny.

V rámci Dětského dne se v pátek uskuteční krajské kolo branného závodu výše uvedeného projektu POKOS Zvedněme děti od počítačů, který organizuje Krajské vojenské velitelství České Budějovice ve spolupráci s Krajským úřadem Jihočeského kraje a Československou obcí legionářskou, letos poprvé pod záštitou primátora statutárního města České Budějovice Jiřího Svobody. Vítězné družstvo krajského kola bude nominováno do celostátního kola branného závodu Battlefield pořádaného Československou obcí legionářskou.