10 červen

Dobročinný běh a pochod „Po stopách SILVER A“

MístoPardubice
Datum a čas13:00

Památník Zámeček Pardubice zve na dobročinný běh a pochod po stopách Silver A. Jedná se o kulturně-dobročinný běh a pochod, který má zájem zvýraznit často dosti opomíjenou historii města Pardubice související s obdobím Protektorátu Čechy a Morava. Tato akce je určena všem sportovním (ale i nesportovním) nadšencům všech věkových kategorií. Účastí na akci zároveň podpoříte handicapované sportovce, neboť 80 % z Vašeho startovného půjde přes transparentní účet na konto pardubické Atletiky bez bariér. Zájemci o tuto akci si mohu vybrat mezi během a komentovaným historickým pochodem s průvodcem.

Běh

Trasa běhu o délce necelých 8 km započne u památníku Zámeček, následně bude vedena po uzavřených (případně Policií ČR chráněných) komunikacích na území Pardubiček. Po městské části zavede trasa účastníky do nádherného prostředí Studáneckého lesa, ze kterého se poběží do finiše zpět k památníku Zámeček. Na trasu není stanoven žádný časový limit. Je určena zájemcům jakéhokoliv věku i výkonnosti.

Pochod

Cesta začne u památníku Zámeček, od kterého se společně s průvodcem vydáte po často opomíjených historicky významných místech na území města Pardubice. Pochod nabízí veřejnosti jedinečnou možnost nahlédnout pod pokličku pardubického odboje. Trasa pochodu bude směřovat do centra města, kde jsou historická místa spojená s výsadkem Silver A. Pochod do centra města je přibližně 4 km dlouhý. Což levou zadní zvládnou mladší i starší ročníky, a ještě se dozví spoustu zajímavých informací. Z centra města se pak zpátky k památníku Zámeček můžete dostat MHD, případně se vrátit původní trasou. Pochod je ideální jako edukační procházka pro rodiče s dětmi či zvídavé seniory.

ODKAZ