29 červen

Festival Zámeček: Good Old Czechs (2022)

MístoPardubice IV, Průmyslová 558 - Památník Zámeček Pardubice
Datum a čas21:00

www.facebook.com/events/137484829338739/

Festival Zámeček zakončí Památník Zámeček příběhem dvou československých letců působících v RAF – Františka Fajtla a Filipa Jánského. Snímek Good Old Czechs (2022) Tomáše Bojara, který byl mimo jiné oceněn Cenou české filmové kritiky 2022 v kategorii Audiovizuální počin, využívá pouze dobové archivní záběry. Divák se tak dostává přímo do dění 2. světové války.

◾Kdy: čtvrtek 29. června od 21:00
◾Kde: letní kino na louce u Památníku Zámeček
◾Vstupné: dobrovolné

Odysea českých letců válečnou Evropou. Příběh českých letců RAF Františka Fajtla a Filipa Jánského a jejich cesta z okupovaného Československa, přes Francii, bitvu o Británii a východní frontu zpět do osvobozené Prahy. Příběh jedinečným způsobem vystavěný pouze na dobových archivních záběrech skrze osobní zkušenost a vyprávění obou letců umožňuje prožít dějinné události i chvíle válečného života a vidět je očima obou hrdinů jako by se odehrávaly tady a teď. Film na základě vzpomínek letců RAF Františka Fajtla a Filipa Jánského využívá pouze dobové archivní záběry. (Zdroj: goodoldczechs.cz)

Doporučujeme vzít si s sebou deku, kapacita míst k sezení je omezená. V případě velmi nepříznivého počasí se projekce přesune do kinosálu Památníku Zámeček.