6 březen

Filmový klub Spolku studentů FF UK: Na západní frontě klid

MístoPraha 1-Staré Město, náměstí Jana Palacha 1/2 - Filozofická fakulta UK
Datum a čas18:00

www.facebook.com/events/554253526675699/

Spolek studentů Filozofické fakulty Univerzity Karlovy zve společně se spolkem Fachschaft Germanistik Prag (FGP) na společné promítání filmu Na západní frontě klid (Im Westen nichts Neues, 2022), jež proběhne v rámci filmového klubu FFabuly.

Příběh sleduje teenagery Paula Baumera a jeho přátele Alberta a Mullera, kteří se dobrovolně přihlásí do německé armády, na vlně vlasteneckého zápalu, který se rychle rozplyne, jakmile se setkají s brutální realitou života na frontě. Paulovy předsudky o nepříteli a právech a křivdách konfliktu se brzy hroutí. Uprostřed odpočítávání do příměří však musí Paul pokračovat v boji až do konce, s jediným cílem, uspokojit touhu nejvyšších představitelů ukončit válku německou ofenzívou.

Úvodního slova k filmu se ujme Barbora Talácková, studentka při Ústavu germánských studií na FF UK a Martin Lundák, doktorand při Ústavu Českých dějin FF UK.

Promítání proběhne v kinosále ve 4. patře hlavní budovy FF UK (Náměstí Jana Palacha 1/2, Praha 1, místnost P429) od 18:00. Film bude uveden v původním německém znění s českými titulky.