11 listopad

Koncert pro hrdiny

MístoPraha 1-Hradčany, Pražský hrad, III. nádvoří 48/2 - Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha
Datum a čas18:30

www.facebook.com/events/954531789342390

Společnost Post Bellum organizujeme společně s Českým rozhlasem benefiční koncert ve svatovítské katedrále v Praze.

Symfonický orchestr Českého rozhlasu zahraje symfonické básně Bedřicha Smetany: Má vlast, Tábor a Blaník. V druhé části programu uslyšíte Janáčkovu Sinfoniettu, kterou skladatel zamýšlel jako poděkování za první roky života v samostatném demokratickém Československu a kterou věnoval všem vojákům. Součástí koncertu bude i slavnostní nástup v podání Hudby hradní stráže. Mezi hosty nebudou chybět váleční veteráni, účastníci 3. odboje a další významné osobnosti politického a společenského života.

Zakoupením vstupenky na portále GoOut přispějete nejen na přímou pomoc veteránům a bojovníkům za svobodu prostřednictvím Centra pomoci Paměti národa, ale zároveň se tím podílíte na díle Paměti národa, tedy aby se na životní příběhy nezapomnělo a zůstaly zachovány pro nás i budoucí generace.

Celý výtěžek poputuje na sbírku ke Dni válečných veteránů, která bude probíhat po celý listopad. Na stovkách míst i on-line budou k dostání květy vlčích máků, od 7. do 11. 11. také v ulicích měst od dobrovolníků s kasičkami.