20 únor

Legiovlak v Bezdružicích

Datum a čas23. - 24. 7. 2016

23. – 24. 7. 2016

Nádraží v Bezdružicích bude osmnáctou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po městech České republiky. Legiovlak bude široké veřejnosti přístupný zdarma každý od 10 do 19 hodin. 

V rámci zastávky Legiovlaku v Bezdružicích proběhne také bojová ukázka „Vlastním pořádkem“. Více o programu naleznete  ZDE.

Mapa Bezdružice

 Klikněte na mapu a zjistíte, kde Legiovlak stojí

Legiovlak se skládá z 12 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií. 

Cílem Legiovlaku je zaujmout především nejmladší generaci, exkurze dětských táborů je možné nahlašovat na adrese skoly@legiovlak.cz, nebo na tel.: 734 315 642Neobjednaným skupinám nemůžeme garantovat možnost komentované prohlídky. 


LEGIOVLAK A3 Bezdružice

 

Bezdružice A4 TISK final

17:00 hod –