23 květen

Legiovlak v Břeclavi

21. 11. – 24. 11. 2015

V pátek 20. listopadu dorazí Legiovlak – legionářské muzeum na kolejích – do areálu společnosti FOSFA a.s. Už jedenáct zrekonstruovaných vagonů představí život a boj legionářů na Transsibiřské magistrále během první světové války. Veřejnosti bude k dispozici zdarma od 21. do 24. listopadu, poté odjíždí na krátkou návštěvu Slovenska. 

Široké veřejnosti je Legiovlak přístupný zdarma. Ve všední dny od 8 do 16 a o víkendu od 9 do 16 hodin. Každou celou hodinu od 13:00 probíhají komentované prohlídky s průvodci (zdarma).

Legiovlak Breclav mapa

 Klikněte na mapu a zjistíte, kde Legiovlak stojí

Legiovlak se skládá z 11 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, štábního, krejčovského, obrněného, prodejního, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií. 


 

LEGIOVLAK Břeclav


 

 

17:00 hod –