1 únor

Legiovlak v Břeclavi

Datum a čas31. 7. - 4. 8. 2018

31. 7. – 4. 8. 2018

Nádraží v Břeclavi je jednadvacátou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po okresních a dalších městech České republiky. Široké veřejnosti bude Legiovlak v železniční stanici Břeclav přístupný zdarma každý den od úterý 31. července do čtvrtka 2. srpna, následně se přesune do areálu FOSFA a.s., kde bude přístupný od pátku 3. do soboty 4. srpna. Ve všední dny od 8 do 18, v pátek od 12 do 20 hodni a v sobotu od 9 do 20 hodin. 

Legiovlak se skládá ze 13 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, velitelského, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií. 

Cílem Legiovlaku je zaujmout především nejmladší generaci, a i během letních prázdnin budou moci Legiovlak navštěvoval organizované školní skupiny (např. z dětských táborů), které se mohou objednávat na http://legie100.com/legiovlak v kolonce Rezervace prohlídky pro školy. Neobjednaným skupinám nelze garantovat možnost komentované prohlídky. 


 LEGIOVLAK A2R Breclav FOSFA 2018