20 únor

Legiovlak v Českém Těšíně

Datum a čas16. - 22. 9. 2016

16. – 22. 9. 2016

Nádraží v Českém Těšíně bude jednadvacátou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po krajských a okresních městech České republiky. Představení Legiovlaku se uskuteční v pátek 16. září v 10 hodin za přítomnosti četných vzácných hostů. Široké veřejnosti bude Legiovlak přístupný zdarma každý den až do čtvrtka 22. září. Ve všední dny od 8 do 18 a o víkendu od 9 do 19 hodin. Partnerem Legiovlaku v Českém Těšíně je Muzeum Těšínska, jejíž doprovodný program najdete ve spodní části této stránky.

Mapa Český Těšín

 Klikněte na mapu a zjistíte, kde Legiovlak stojí

Legiovlak se skládá z 12 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií. 

Cílem Legiovlaku je zaujmout především nejmladší generaci, a proto byly na Těšínsku osloveny základní a střední školy, které mohou exkurze svých tříd nahlašovat na adrese skoly@legiovlak.cz, nebo na tel.: 734 315 642. Neobjednaným školním skupinám nemůžeme garantovat možnost komentované prohlídky.


LEGIOVLAK A3 Český Těšín

A2 plakat LEGIOVLAK

 

 

17:00 hod –