8 únor

Legiovlak v Havlíčkově Brodě

Datum a čas17. 10. - 22. 10. 2017

17. 10. – 22. 10. 2017

Nádraží v Havlíčkově Brodě je třiadvacátou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po okresních a dalších městech České republiky. Zpřístupění Legiovlaku se uskuteční v úterý 17. října v 10 hodin za přítomnosti četných vzácných hostů. Široké veřejnosti bude Legiovlak v Havlíčkově Brodě přístupný zdarma každý den až do neděle 22. října. Ve všední dny od 8 do 16 a o víkendu od 9 do 16 hodin.

Mapa Havlíčkův Brod

 Klikněte na mapu a zjistíte, kde Legiovlak stojí

Legiovlak se skládá ze 13 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, velitelského, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií. 

Cílem Legiovlaku je zaujmout především nejmladší generaci, a proto budou na Havlíčkobrodsku osloveny základní a střední školy, které mohou exkurze svých tříd objednávat na http://legie100.com/legiovlak  v kolonce Rezervace prohlídky pro školy. Neobjednaným školním skupinám nelze garantovat možnost komentované prohlídky. 


LEGIOVLAK A3 HavlBrod