23 květen

Legiovlak v Hradci Králové

Datum a čas15. 6. - 28. 6. 2015

15. 6. – 28. 6. 2015

Poslední zastávkou Legiovlaku před letními prázdninami bude Hlavní nádraží v Hradci Králové. Zpřístupění Legiovlaku se uskuteční v pondělí 15. června v 10 hodin za přítomnosti četných vzácných hostů. Široké veřejnosti je Legiovlak v Hradci Králové přístupný zdarma každý den až do neděle 28. června. Ve všední dny od 8 do 18 a o víkendu od 9 do 19 hodin.

V prostorách přilehlé budovy bude také k vidění putovní výstava Československé legie v Rusku 1914–1920.

Mapy HK

 Klikněte na mapu a zjistíte, kde Legiovlak stojí

Legiovlak se skládá z 10 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, štábního, obrněného, prodejního, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií. 

Cílem Legiovlaku je zaujmout především nejmladší generaci, a proto byly na Liberecku osloveny základní a střední školy, které mohou exkurze svých tříd nahlašovat na adrese skoly@legiovlak.cz.

partneri HK

Partneři prezentace Legiovlaku v Hradci Králové

Prezentaci Legiovlaku v Hradci Králové finančně podpořil Královéhradecký kraj.

Po Hradci Králové bude Legiovlak pokračovat do Prahy, Pardubic, Českých Budějovic, Jihlavy, ale také Brna či Zlína. Pouť Legiovlaku skončí v roce 2020 a do té doby projede celou republiku a zavítá i na Slovensko. 


LEGIOVLAK HK 

 

17:00 hod –