23 květen

Legiovlak v Jaroměři 2015

Datum a čas14. 6. 2015

14. 6. 2015

Výtopna Jaroměř se stane v pořadí pátou letošní zastávkou Legiovlaku na jeho cestě po naší republice v roce 2015. Široké veřejnosti bude Legiovlak v Jaroměři přístupný zdarma od 9 do 19 hodin a k vidění bude včetně parní lokomotivy řady 423.0145.

Jaromer mapa

 Klikněte na mapu a zjistíte, kde Legiovlak stojí

Legiovlak se skládá z 10 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, štábního, obrněného, prodejního, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií. 

Po Jaroměři bude Legiovlak pokračovat dále do Hradce Králové, Prahy, Pardubic, Českých Budějovic, Jihlavy, ale také Brna či Zlína. Pouť Legiovlaku skončí v roce 2020 a do té doby projede celou republiku a zavítá i na Slovensko. 


Více o výtopně najdete zde: http://www.vytopnajaromer.cz/

 

 


 

17:00 hod –