1 únor

Legiovlak v Kadani

Datum a čas17. - 20. 4. 2018

17. – 20. 4. 2018

Nádraží v Kadani je šestou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po okresních a dalších městech České republiky. Široké veřejnosti bude Legiovlak v Kadani přístupný zdarma každý den od úterý 17. až do pátku 20. dubna. Ve všední dny od 8 do 18 a o víkendu od 9 do 19 hodin. Legiovlak stojí na první koleji nádraží Kadaň. 

mapa Kadaň

Klikněte na mapu a zjistíte, kde Legiovlak stojí.

Legiovlak se skládá ze 13 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, velitelského, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií. 

Cílem Legiovlaku je zaujmout především nejmladší generaci, a proto budou na Kadaňsku osloveny základní a střední školy, které mohou exkurze svých tříd objednávat na http://legie100.com/legiovlak  v kolonce Rezervace prohlídky pro školy. Neobjednaným školním skupinám nelze garantovat možnost komentované prohlídky. 


DOPROVODNÝ PROGRAM

Součástí doprovodného programu zastávky Legiovlaku v Kadani bude přednáška  br.  Miroslava Jančara „Legionáři Kadaňska„, která proběhne ve středu 18. 4. 2018 od 18 hodin v promítacím voze Legiovlaku. 


 LEGIOVLAK A2R Kadan