20 únor

Legiovlak v Klatovech

Datum a čas4. - 10. 7. 2016

4. – 10. 7. 2016

Nádraží v Klatovech bude patnáctou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po krajských a okresních městech České republiky. Představení Legiovlaku se uskuteční v pondělí 4. července v 10 hodin za přítomnosti četných vzácných hostů. Široké veřejnosti bude Legiovlak přístupný zdarma každý den až do neděle 10. července. Ve všední dny od 8 do 18 a o víkendu od 9 do 19 hodin. 

mapa Klatovy

 Klikněte na mapu a zjistíte, kde Legiovlak stojí

Legiovlak se skládá z 12 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií. 

Cílem Legiovlaku je zaujmout především nejmladší generaci, exkurze dětských táborů je možné nahlašovat na adrese skoly@legiovlak.cz, nebo na tel.: 734 315 642Neobjednaným skupinám nemůžeme garantovat možnost komentované prohlídky. 


LEGIOVLAK A3 Klatovy

17:00 hod –