1 únor

Legiovlak v Kyjově

Datum a čas14. - 19. 8. 2018

14. – 19. 8. 2018

Nádraží v Kyjově je třiadvacátou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po okresních a dalších městech České republiky. Široké veřejnosti bude Legiovlak v Kyjově přístupný zdarma každý den od úterý 14. až do neděle 19. srpna. Ve všední dny od 8 do 18 a o víkendu od 9 do 19 hodin. 

Legiovlak se skládá ze 13 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, velitelského, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií. 

Cílem Legiovlaku je zaujmout především nejmladší generaci, a i během letních prázdnin budou moci Legiovlak navštěvoval organizované školní skupiny (např. z dětských táborů), které se mohou objednávat na http://legie100.com/legiovlak v kolonce Rezervace prohlídky pro školy. Neobjednaným skupinám nelze garantovat možnost komentované prohlídky. 


 LEGIOVLAK A2R Kyjov