1 únor

Legiovlak v Novém Boru

Datum a čas20. - 27. 5. 2018

20. – 27. 5. 2018

Nádraží v Novém Boru je dvanáctou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po okresních a dalších městech České republiky. Široké veřejnosti bude Legiovlak v Novém Boru přístupný zdarma každý den od neděle 20. až do neděle 27. května. Ve všední dny od 8 do 18 a v sobotu od 9 do 19 hodin. Legiovlak bude přistaven na první koleji, vpravo od výpravní budovy u rampy skladiště na zboží. 

mapa Nový Bor

Klikněte na mapu a zjistíte, kde Legiovlak stojí. 

Legiovlak se skládá ze 13 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, velitelského, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií. 

Cílem Legiovlaku je zaujmout především nejmladší generaci, a proto budou na Novoborsku osloveny základní a střední školy, které mohou exkurze svých tříd objednávat na http://legie100.com/legiovlak  v kolonce Rezervace prohlídky pro školy. Neobjednaným školním skupinám nelze garantovat možnost komentované prohlídky. 


DOPROVODNÝ PROGRAM

Zastávka Legiovlaku v Novém Boru bude součástí programu oslav 100. výročí Rumburské vzpoury. 

2018-04-12 - Rumburská vzpoura - Nový Bor


 LEGIOVLAK A2R 01b Nový Bor