20 únor

Legiovlak v Praze

Datum a čas2. - 30. 8. 2016

2. – 30. 8. 2016

Bývalá výtopna Masarykova nádraží v Praze bude devatenáctou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po městech České republiky. Legiovlak bude široké veřejnosti přístupný zdarma každý všední den vyjma pondělí od 8 do 18 hodin, o víkendech pak od 9 do 19 hodin.

POZOR, LEGIOVLAK NEBUDE PŘÍSTUPNÝ VŠECHNA SRPNOVÁ PONDĚLÍ ! 

Mapa Vlak Praha2016

 Klikněte na mapu a zjistíte, kde Legiovlak stojí

Legiovlak se skládá z 12 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií. 

Cílem Legiovlaku je zaujmout především nejmladší generaci, exkurze dětských táborů je možné nahlašovat na adrese skoly@legiovlak.cz, nebo na tel.: 734 315 642Neobjednaným skupinám nemůžeme garantovat možnost komentované prohlídky. 


LEGIOVLAK A3 Praha

 

 

17:00 hod –