8 únor

Legiovlak v Přelouči

Datum a čas23. 5. - 28. 5. 2017

23. 5. – 28. 5. 2017

Nádraží v Přelouči je jedenáctou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po okresních a dalších městech České republiky. Zpřístupění Legiovlaku se uskuteční v úterý 23. května v 10 hodin za přítomnosti četných vzácných hostů. Široké veřejnosti bude Legiovlak v Přelouči přístupný zdarma každý den až do neděle 28. května. Ve všední dny od 8 do 18 a o víkendu od 9 do 18 hodin.

Mapa Přelouč

 Klikněte na mapu a zjistíte, kde Legiovlak stojí

Legiovlak se skládá ze 13 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, velitelského, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií. 

Cílem Legiovlaku je zaujmout především nejmladší generaci, a proto budou na Přeloučsku osloveny základní a střední školy, které mohou exkurze svých tříd objednávat na http://legie100.com/legiovlak  v kolonce Rezervace prohlídky pro školy. Neobjednaným školním skupinám nelze garantovat možnost komentované prohlídky. 


LEGIOVLAK A3 Přelouč