8 září

Legiovlak v Přerově

Datum a čas7. - 13. 11. 2016

7. – 13. 11. 2016

Nádraží Přerov bude šestadvacátou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po městech České republiky. Zpřístupění Legiovlaku se uskuteční v pondělí 7. listopadu v 10 hodin za přítomnosti četných vzácných hostů. Široké veřejnosti bude Legiovlak v Přerově přístupný zdarma každý den až do 13. listopadu. Ve všední dny od 8 do 16 a o víkendu od 9 do 16 hodin.

Mapa Přerov

Klikněte na mapu a zjistíte, kde Legiovlak stojí

Legiovlak se skládá z 12 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií. 

Cílem Legiovlaku je zaujmout především nejmladší generaci, a proto byly na Přerovsku osloveny základní a střední školy, které mohou exkurze svých tříd nahlašovat na adrese skoly@legiovlak.cz, nebo na tel.: 734 315 642. Neobjednaným školním skupinám nemůžeme garantovat možnost komentované prohlídky.


LEGIOVLAK A3 Prerov 

Legiovlak Přerov - doprovodné akce