20 únor

Legiovlak v Rokycanech

Datum a čas27. - 30. 6. 2016

27. – 30. 6. 2016

Nádraží v Rokycanech bude třináctou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po krajských a okresních městech České republiky. Představení Legiovlaku se uskuteční v pondělí 27. června v 10 hodin za přítomnosti četných vzácných hostů. Široké veřejnosti bude Legiovlak v Rokycanech přístupný zdarma každý den až do čtvrtka 30. června od 8 do 18 hodin. 

K Legiovlaku bude mimořádně přistavena parní lokomotiva 313.902

Mapa Rokycany

 Klikněte na mapu a zjistíte, kde Legiovlak stojí

Legiovlak se skládá z 12 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií. 

Cílem Legiovlaku je zaujmout především nejmladší generaci, a proto byly na Rokycansku osloveny základní a střední školy, které mohou exkurze svých tříd nahlašovat na adrese skoly@legiovlak.cz, nebo na tel.: 734 315 642Neobjednaným školním skupinám nemůžeme garantovat možnost komentované prohlídky. 


LEGIOVLAK A3 Rokycany

17:00 hod –