1 únor

Legiovlak v Sokolově

Datum a čas3. - 8. 4. 2018

3. – 8. 4. 2018

Nádraží v Sokolově je čtvrtou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po okresních a dalších městech České republiky. Široké veřejnosti bude Legiovlak v Sokolově přístupný zdarma každý den od úterý 3. dubna až do neděle 8. dubna. Ve všední dny od 8 do 18 a o víkendu od 9 do 19 hodin. Přístup od výpravní budovy nádraží podchodem směrem ke čtvrti Šenvert, za podchodem vpravo. 

mapa Sokolov

Klikněte na mapu a zjistíte, kde Legiovlak stojí.

Legiovlak se skládá ze 13 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, velitelského, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií. 

Cílem Legiovlaku je zaujmout především nejmladší generaci, a proto budou na Sokolovsku osloveny základní a střední školy, které mohou exkurze svých tříd objednávat na http://legie100.com/legiovlak  v kolonce Rezervace prohlídky pro školy. Neobjednaným školním skupinám nelze garantovat možnost komentované prohlídky. 


 LEGIOVLAK A2R Sokolov