8 září

Legiovlak v Zábřehu

Datum a čas29. 11. - 4. 12. 2016

29. 11. – 4. 12. 2016

Nádraží Zábřeh na Moravě bude devětadvacátou (a poslední) zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po městech České republiky. Zpřístupění Legiovlaku se uskuteční v úterý 29. listopadu v 10 hodin za přítomnosti četných vzácných hostů. Široké veřejnosti bude Legiovlak v Zábřehu přístupný zdarma každý den až do 4. prosince. Ve všední dny od 8 do 16 a o víkendu od 9 do 16 hodin.

Mapa Zábřeh

Klikněte na mapu a zjistíte, kde Legiovlak stojí

Legiovlak se skládá z 12 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií. 

Cílem Legiovlaku je zaujmout především nejmladší generaci, a proto budou na Zábřežsku osloveny základní a střední školy, které mohou exkurze svých tříd nahlašovat na adrese skoly@legiovlak.cz, nebo na tel.: 734 315 642. Neobjednaným školním skupinám nemůžeme garantovat možnost komentované prohlídky.


LEGIOVLAK A3 Zabreh