1 únor

Legiovlak ve Frýdlantu v Čechách

Datum a čas29. 5. - 3. 6. 2018

29. 5. – 3. 6. 2018

Nádraží ve Frýdlantu v Čechách je třináctou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po okresních a dalších městech České republiky. Široké veřejnosti bude Legiovlak ve Frýdlantu přístupný zdarma každý den od úterý 29. května až do neděle 3. června. Ve všední dny od 8 do 18 a v sobotu od 9 do 19 hodin. 

Legiovlak se skládá ze 13 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, velitelského, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií. 

Cílem Legiovlaku je zaujmout především nejmladší generaci, a proto budou na Frýdlantsku osloveny základní a střední školy, které mohou exkurze svých tříd objednávat na http://legie100.com/legiovlak  v kolonce Rezervace prohlídky pro školy. Neobjednaným školním skupinám nelze garantovat možnost komentované prohlídky. 


 LEGIOVLAK A2R 02b Frýdlandt